Kadın Hentbol Milli Takımı’mızın ilk iki golünü atan ve ismini Türk hentbol tarihine yazdıran eski Milli Hentbolcu Ayten Altun, 11. Hentbol Duayenleri Şehit Ali Gaffar Okkan Hentbol Turnuvası öncesi CRI Türk’e konuştu.

Hentbol Duayenleri Platformu’nun Yönetim Kurulu’nda yer alan Altun, bu yıl Gaffar Okkan anısına gerçekleştirilen organizasyonun kendileri için çok anlamlı olduğunu belirtti. Oluşumun başlangıç sürecine değinen Ayten Altun, şunları söyledi:

“2008 yılında Türkiye Hentbol Federasyonu, Danimarka maçı öncesi ilk milli olmuş hentbolcuları bir araya getirdi ve bizlere veteran maçı oynattı. Öyle başladık. Özellikle Eskişehir grubu Sinan Öner Hoca’mızın önderliğinde bir araya geldik ve veteranlar turnuvası düzenlendi. Sonrasında ben İstanbul’da ‘Neden İstanbul veteranı kurmuyorum?’ deyip, İstanbul Kadın Veteran Kadın Takımı’nı kurdum. İlk olarak olimpiyatlara katıldık, arkasından Avrupa şampiyonaları derken 5 yıldır takım olarak yurt dışında da Türkiye’yi temsil ediyoruz. Bu federasyon ile değil, tamamen kişisel, bizim organizasyonumuz. Başkanımız Murat Tamer, antrenör ve kaptan ben Ayten olarak devam ediyoruz.

“BU İŞİN YAŞI YOK”

Hentbol Duayenleri Platformu Başkanı Sayın Ahmet Türe, sağ olsun müthiş özverilerde bulunuyor. Platform olarak gidebildiği yere kadar bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Sizler de şahit oldunuz, arkadaşlarımızla kucaklaşıyoruz. Eski günleri yâd ederken kimi zaman kahkahalar atıyor, kimi zaman duygulanıyoruz. Kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anıyoruz. Bu işin yaşı yok. Herkese tavsiye ediyorum.”