Suudi Arabistan destekli bir konsorsiyuma satıldıktan sonra dünyanın en zengin kulüplerinden biri haline gelen Newcastle United’da mevcut teknik adam Steve Bruce ile yola devam edilmesi beklenmiyor. İngiliz ekibinin başına geçecek isim ise merak edilmeye başlandı.

İşte Premier Lig ekibi ile ismi anılan teknik direktörler…

En zengin kulüp Newcastle United hoca arıyor! İşte adaylar...

Steven Gerrard

Telegraph’ta yer alan habere göre Newcastle United ile ismi anılan en ciddi isimlerin başında şu anda İskoç ekibi Rangers’ı çalıştıran Liverpool efsanesi Gerrard bulunuyor. Rangers’ı uzun bir aranın ardından lig şampiyonluğuna oluşturan genç teknik adamın şu andaki takımında mutlu olduğu ve bu yüzden ikna edilmesi gerektiği aktarılanlar arasında yer alıyor.

En zengin kulüp Newcastle United hoca arıyor! İşte adaylar...

Antonio Conte 

İngiliz kulübünün bir diğer hedefi ise Antonio Conte, en son İtalya’da Inter ile şampiyonluğa ulaşan Tenik direktör şu anda bir takım çalıştırmıyor. Büyük kulüplerden teklif beklediği aktarılan Conte’nin İngiliz ekibinin başına geçip geçmeyeceği merak konusu.

En zengin kulüp Newcastle United hoca arıyor! İşte adaylar...

Frank Lampard

Liste de yer alan bir diğer isim ise İngiliz efsane Frank Lampard, en son Chelsea’yi çalıştıran ancak takımın transfer yasağı ve genç kadro ile her ne kadar ilk dörtte bitirmeyi başarmış olsa da istediklerini tam olarak gerçekleştiremeyen İngiliz teknik adam şu anda takım çalıştırmıyor.

En zengin kulüp Newcastle United hoca arıyor! İşte adaylar...

Arsene Wenger

Arsenal ile senelerce başarıdan başarıya koşmuş olan tecrübeli teknik direktör Arsene Wenger ismi geçen bir diğer çalıştırıcı. Özellikle genç oyunculara verdiği değerle ön plana çıkan yılların tecrübesi Arsene Wenger, Arsenal’den ayrıldıktan sonra birçok takım ile adı anılsa da teknik direktörlük yapmadı.

Kaynak: Fanatik