A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu hakkında övgü dolu sözler söyledi.
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, katıldığı bir televizyon programında Avrupa Şampiyonası, Dünya Kupası Elemeleri ve Türk futbolu hakkında açıklamalarda bulundu. Güncel konuları değerlendiren Güneş, Türkiye’deki yeni jenerasyon teknik adamlarla ilgili de konuştu. Fenerbahçe’nin çiçeği burnunda teknik direktörü Emre Belözoğlu için övgü dolu sözler sarf eden Şenol Güneş, “Emre’yi çok beğeniyorum. Kendisi sportif direktörlük ile antrenörlük arasında gidip-geldi. Fenerbahçe olmasaydı; bizimle de çalışabilirdi. Emre, Sportif Direktör mü olacak, antrenör mü olacak? buna karar verecek. Şimdi antrenör olacak gibi. Emre Belözoğlu bir numara olur” ifadelerini kullandı. Güneş ayrıca, lider konumda bulunan Beşiktaş’ın başındaki Sergen Yalçın için: “Şu anda çok başarılı. Sürekli kendini yeniliyor.” diye konuştu ve Ünal Karaman ile Okan Buruk’un da başarılı olduğunu sözlerine ekledi. 
Son dönemde Milli Takım’da yer alan başarılı kaleciler hakkında da konuşan Şenol Güneş, Rüştü Reçber’in kendisinden de iyi bir eldiven olduğunu belirtti. Güneş, “kalecilerimiz çok iyi. Fakat Türk futbolunun en iyi kalecisi Rüştü Reçber’dir. Ben de dahil, Rüştü benden de iyiydi.” değerlendirmesinde bulundu.
68 yaşındaki çalıştırıcı, milli takım ile Avrupa Şampiyonası’ndaki ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu ifade etti ve: “Dünya Kupası Elemeleri’nde Hollanda ile Norveç gibi grubun iddialı takımlarını oyun ve skor olarak iyi geçtikten sonra Letonya maçından beraberlikle ayrılmak üzücü. Kazanarak havaya girmiyoruz, kaybedince kahrolmuyoruz. İyi futbol oynayanlara karşı iyiyiz.” diyerek daha çıkacakları maçlar olduğunu söyledi.
Kaynak: beINSPORTS