Asus’un oyun odaklı yüksek performanslı telefon serisi ROG’un yeni modelleri tanıtıldı.

ROG 5 serisi üç model halinde geliyor. Asus, ROG 5, ROG Phone 5 Pro ve ROG Phone 5 Ultimate olarak üç modeli birden tanıttı.

Üstün performansın göz önünde tutulduğu Asus ROG 5 serisinin Ultimate modeli şimdiye kadar üretilmiş en hızlı gelişmiş akıllı telefon olmaya aday.

6.78 inçlik AMOLED ekrana sahip cihaz 144 Hz kalitesi sağlıyor. Aynı zamanda Gorilla Glass Victus ile korunan Full HD+ çözünürlüğündeki bu ekran 60, 120 ve 144 Hz değerleri arasında da otomatik olarak geçişte yapabiliyor. Cihazda performans için üretilmiş olan Snapdragon 888 işlemci bulunuyor. Asus, ayrıca ROG Phone 5’te üç farklı yapılandırma seçeneği sunacak.

Cihazın ilk versiyonunda 12/16 GB RAM ve 256 GB dâhili hafıza seçeneği bulunuyor. İkinci versiyonda ise 12 ve 16 GB’lık RAM’in yanına 8 GB harici RAM seçeneği getiriliyor. Son seçenekte ise 8 GB RAM + 128 GB ya da 12 GB RAM + 256 GB opsiyonları bulunuyor. Asus 8 GB’lik modeller dışındaki seçeneklerde UFS 3.1 depolama birimini kullanıyor.

BATARYA

Asus ROG 5’in bütün modellerinde çift hücreli 6.000 mAh kapasiteli batarya kullanılıyor. Bu bataryaya 65W’lık hızlı şarjı destekleyecek şekilde tasarlanmıştı.

ASUS ROG 5 KAMERA

Asus ROG 5 tanıtılmadan önce telefona dair neredeyse bütün bilgiler sızdırılmıştı. ROG 5’in kamera donanımındaki sızıntılar doğru çıktı ve 64 Megapiksel Quad Baer (Sony IMX686) kamera bulunuyor. Ana kameranın yanı sıra 13 MP ultra geniş açı ve 5 MP makro kameraları da cihazda eklenmiş. Ön taraftaki selfie kamerası ise 24 MP çözünürlüğünde.

Asus’un üç farklı modelinde ekran, kamera ve donanım standart olarak tasarlanmış. Ancak farklılıklar bellek kapasitesi ve soğutma fanında kendini gösteriyor. Pro ve Ultimate modelleri AeroActive Cooler 5 adındaki harici soğutma sistemiyle geliyor. Bu soğutma telefonun ısınmasını engelleyerek performansı yükseltiyor.

Kaynak: NTV