Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincan Saraycık TOKİ Konutları’nda TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni’nin ardından Sincan Belediyesini ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından Erdoğan, belediye önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Yeni konutların inşasına devam edilecek. Bir taraftan toplu konutla bu inşaatlarımızı devam ettireceğiz, diğer taraftan insanımızın ihya edilmesinin adımlarını atacağız.

Hedefimiz 2023’e yönelik hazırlıklarımızı en güzel şekilde sürdürmektir. Bu konuda özellikle Ankara’ya yönelik adımlarımız büyük önem arz ediyor, başkentimizi yeniden ehil ellere teslim etmenin gayreti içerisinde olacağız. Ben Sincan’a inanıyorum, Sincan’a güveniyorum. Zira sizler son yerel seçimlerde, milletvekilliği seçimlerinde sandıkları patlattınız. Sandıkları patlatarak mesajınızı verdiniz.

Bu hafta cuma günü Allah nasip ederse Diyarbakır’dayız. Diyarbakır’da da birçok açılış töreni yapacağız. Bir gün batıda, bir gün doğuda, güneydoğuda, bir gün kuzeyde Karadeniz’de, bir gün güneyde Akdeniz’de, bir gün İç Anadolu’da durmak yok.

Kısa bir süre önce NATO Zirvesi’nde dünya liderleriyle görüşmelerimizi yaptık. Bu görüşmelerle birlikte adımlarımızı da attık.

Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkârıyız. Bize gurur, kibir yakışmaz, biz tevazu ehliyiz.”