Yazın ilk günlerinde Hainan adasında sıcaklık 32 ° C’ye yükseldi. Havadan daha sıcak olan yerse Haikou Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi.

7 Mayıs’ta Çin Uluslararası Tüketim Malları Fuarı başladı. O gün 47.000’den fazla yerli ve yabancı katılımcı fuar merkezine akın etti.

Bu, ülkenin tüketici ürünleri temalı ilk ulusal düzeydeki fuarı ve aynı zamanda Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük tüketici fuarıdır.

Çin Uluslararası Tüketim Malları Fuarı Haikou Şehrinde açıldı. Hubei standında sergilenen müzik robotu ziyaretçilerin ilgisini çekti. Çin Haber Ajansı muhabiri Cui Nan’ın fotoğrafı.

Çin mevcut durumda 400 milyondan fazla orta gelir grubuna sahiptir ve bu grup önümüzdeki 10-15 yıl içinde ikiye katlanabilir.

Çin Ticaret Bakanı Wang Wentao açılış töreninde yaptığı konuşmada, Tüketici Fuarı’nın düzenlenmesinin merkezi hükümetin Hainan’da reformun kapsamlı bir şekilde derinleştirilmesi ve Çin özelliklerine sahip bir serbest ticaret limanının inşası için verdiği desteği uygulamak için önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

Pandemi dünyadaki tüm ülkelerin ekonomilerini ciddi şekilde etkilemiş olsa da, Çin’in tüketim malı ithalatı 2020’de 1.57 trilyon yuan ölçeğine ulaşarak yüzde 8,2’lik bir büyüme elde etti. Bu yılın ilk çeyreğinde Çin’in tüketim malı ithalatı bir önceki yıla göre yüzde 18,1 artarak hızlı büyüme göstermeye devam etti.

Önümüzdeki 10 ila 15 yıl içinde ülkenin orta gelir grubunun 400 milyondan 900 milyon kişiye çıkması beklenirken, 14. Beş Yıllık Plan taslağı, 2035 yılına kadar kişi başına düşen Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’nın (GSYİH) orta derecede gelişmiş bir ülke düzeyine ulaşmasını önermektedir.