Çin Cumhurbaşkanı ve Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping ile Laos Cumhurbaşkanı ve Laos Halk Devrimci Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Thongloun Sisoulith, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 60. yıl dönümü nedeniyle karşılıklı tebrik mesajları gönderdi.

Mesajında, ikili ilişkilerin gelişmesine büyük önem verdiğine dikkat çeken Xi Jinping, Thongloun ile birlikte, iki ülke için kader ortaklığı oluşturma eylem planını hayata geçirmek, üst düzey temasları yoğunlaştırmak, stratejik temasları güçlendirmek ve somut iş birliğini derinleştirmek için çalışmaya hazır olduğunu kaydetti.

Thongloun ise mesajında, Laos’un salgınla mücadelesinin yanı sıra, ekonomik ve toplumsal açılardan gelişme kaydetmesine sağladığı kıymetli yardım ve destekler nedeniyle Çin’e teşekkürlerini sundu.

İkili ilişkilerin tarihteki en iyi döneminde bulunduğunu ifade eden Thongloun, Çin’le kapsamlı stratejik iş birliğini derinleştirmeye ve her alanı kapsayan dostça temasları genişletmeye çalışacaklarını belirtti.

Çin Başbakanı Li Keqiang ile Laos Başbakanı Phankham Viphavan ve Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi ile Laos Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith de diplomatik ilişkilerin tesisinin 60. yıl dönümü nedeniyle karşılıklı tebrik mesajları gönderdi.