Apple’ın bir süredir merakla beklenen Spring Loaded etkinliği nihayet dün gerçekleşti. Pandemi nedeniyle online gerçekleşen etkinlikte şirketin CEO’su Tim Cook, geliştirdikleri yeni ürünleri ve servisleri anlattı.

iMAC’LER BAŞROLDE

Etkinlikte özellikle iMac’lerdeki değişim dikkat çekti. Stüdyo kalitesinde mikronlar ve hoparlörlü ses sistemleri içeren iMac’ler; yedi farklı renk seçeneğine sahip. Renkleriyle 1998’de piyasaya sunduğu ikonik iMac G3’ü hatırlatan yeni iMac; yeşil, sarı, turuncu, mavi, pembe, mor ve gümüş renk seçenekleriyle etkinliğin gözbebeği oldu.

Ayrıca yeni iMac, Apple’ın M1 çipi tarafından desteklenen Mac modelleri ailesinin en son üyesi oldu. 4.5K retina ekranı, şimdiye kadar bir Mac’te bulunan en iyi kamera, mikrofon ve hoparlörler ve macOS Big Sur’un gücüyle bir araya gelen Touch ID ile insanların iMac hakkında sevdiği her şeyi yepyeni bir düzeye taşıyor.

Apple, yeni iMac için, şimdiye kadar bir Mac’te bulunan en iyi ses sistemine sahip olduğunun altını çiziyor. Renk seçenekleri ve ses sistemi yanında TouchID ile gelen ilk bilgisayar olması da yeni iMac’i ön plana çıkarıyor.

24 inçlik iMac’lerin önsiparişinin Türkiye’de Nisan ayının sonunda verileceği belirtilirken teslimatların ise Mayıs ayının sonunu bulması bekleniyor. 14.499 TL’den başlayan iMac’lerin en yüksek konfigürasyona sahip modeli ise 18.899 TL olarak belirlendi.

YENİ CİHAZLAR

Etkinlik öncesinde gelen bilgilerde AirTag’den söz ediliyordu. Kullanıcılara eşyalarını kaybetmeleri halinde kolaylıkla bulmalarını sağlayacak AirTags’ler de lansmanda görücüye çıktı.

iPAD’LERİN FİYATI 22 BİN TL’YE ÇIKTI

Bahar etkinliğinde iPad ile de yenilikleri duyurmayı ihmal etmeyen Apple, 8 çekirdekli M1’e yer verdiğini açıkladı.

Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan iPad Pro’ların baz fiyatı 8599 TL olarak açıklandı. 2 TB’lık 11 inçlik iPad Pro’nun fiyatı ise 22.299 TL olarak belirlendi.

Kaynak: Sözcü