MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki sözlerine tepki gösteren İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Sayın Bahçeli dün Sayın Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Yok öyle yağma Sayın Bahçeli. Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız, Ankaralılar var” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, ekonomiye ilişkin görüşlerini aktarırken, “Ekonomimizin Sayın Erdoğan ile imtihanı geçtiğimiz hafta da devam etti. Bu arkadaş utanmadan sıkılmadan faiz sebep, enflasyon neticedir demeye devam ediyor. O cahilce konuştukça dolar zıplıyor, enflasyon artıyor; olan milletimize oluyor” dedi. Akşener, “Bu tezi savunan ciddi bir bilimsel makale yoktur. Bu tezin yanlış olduğunu anlatan makale yok. Bilimsel olarak incelemeye bile gerek duymamışlar. Bu cahillik koca bir ülkeyi bu teze mahkum etmeye devam ediyor” diye konuştu.

“Parası değer kaybederken zenginleşen hiçbir ülke yoktur” diyen İYİ Parti lideri, “Bunlar saçmalamaya devam ediyor. Paranın itibarı milletin itibarı demiştin. Nereden nereye… Bugün memleketi düşürdüğün duruma bak. Bugün gönderdeki bayrağımıza el uzattınız, milli marşımıza el uzattınız, itibarımızı lekelediniz, bağımsızlığımızı tehlikeye atıyorsunuz. Bu sorumsuzluğun neticesinde teslim olmayız dediğin o güçler çiftçilerimizin arsalarını ucuza kapatıyor. Artık yeter, Türkiye sömürge valisiyle yönetilemez. Bu millet, bu iş bilmezliğe daha fazla mahkum edilemez. Türk milleti kimsenin ırgatı değil” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sözlerine tepki gösteren Akşener şunları söyledi:

“Millete düşman bu iktidarın küçük ortağı vatandaşa hizmet edenlerle uğraşıyor. Sayın Bahçeli dün Sayın Mansur Yavaş’ı tehdit etti. Yok öyle yağma Sayın Bahçeli. Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız, Ankaralılar var. Yalana, talana, yoksulluğa ses çıkarmayacaksınız, tek derdi Ankara’ya hizmet olan belediye başkanımızı tehdit edeceksiniz. Ayıptır. Siz küçük ortaksınız utanmadan salon basma peşindesiniz. Tehdit ile hakaret ile gündem saptırma peşindesiniz. Millet sizin peşinizde, siz sandıktan kaçma derdindesiniz. O sandık elbet milletin önüne gelecek. O zaman nefesi de iradeyi de göreceksiniz.”