Hentbol Duayenleri Platformu Başkanı Ahmet Hikmet Türe, bu yıl Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen ve 11.’si gerçekleştirilen turnuvada CRI Türk’e konuştu.

HER TÜRLÜ DESTEĞE AÇIĞIZ

Ekim ayının sonunda Hentbol Federasyonu seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Türe, başkanlığı hangi aday kazanırsa kazansın Hentbol Duayenleri Platformu olarak her türlü desteğe açık olduklarını söyledi. Türe; “Yaptığımız işi ciddiye alıyoruz ve asla kaliteden ödün vermiyoruz. Türkiye genelinde ilgi görmemizin en büyük nedeni de budur.” ifadelerini kullandı.

“BU AHDE VEFA BASKETBOL VE VOLEYBOLA DA ÖRNEK OLMALI”

Salon sporları içinde hentbolun basketbol ve voleyboldan sonra 3. sırada olduğunu belirten Ahmet Türe, “Bizim yaptığımız ahde vefaya dayalı nostaljik buluşmalar, bu etkinlikler son derece kıymetli. Ben bunun voleybola ve basketbola örnek olmasını istiyorum. Bizler insanız, faniyiz. Bir gün öleceğiz, arkamızda eser bırakmalıyız.” dedi.

“ANNE BABALARDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

Hentbolun Anadolu’ya çok uygun bir spor olduğunun altını çizen Türe sözlerini şöyle sonlandırdı: 

“Hentbolda bire bir mücadele var. Uzun boylu olmak zorunda değilsiniz. Anadolu’daki gençlerin hentbola dört elle sarılmasını, velilerin de buna destek vermesini çok arzu ediyoruz.”