Asya-Pasifik Yayın Birliği (ABU) ve Asya ülkelerinin medya ajanslarının temsilcileri Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tanıtım Bürosu Başkan Yardımcısı ve Çin Medya Grubu (CMG) Başkanı Shen Haixiong’a ÇKP’nin 100. yılı için tebrik mesajları gönderdi.

ABU Genel Sekreteri Javad Mottagi mesajında, “Bu çok önemli bir an. Çin nesilden nesle aralıksız devam eden çabalarıyla bir dizi başarı elde etti. Çin orta halli refah toplumu inşası ve yoksullukla mücadelede önemli zaferler kazandı. Bunu herkes biliyor. Çin’in kalkınma tarihi benzersizdir ve dünya Çin’den çok şey öğrendi.” ifadelerini kullandı.

ABU’nun yanı sıra Laos Ulusal Radyosu Direktörü, Tayland-Çin Gazeteciler Derneği Başkanı, Afgan Shamshad Televizyonu Başkanı ve Nepal Light Grubu Başkanı da Shen Haixiong’a kutlama mesajları gönderdi.

Shen Haixiong, tebrik mesajları için teşekkür ederek, CMG’nin uluslararası medya kuruluşlarıyla iletişimi derinleştirmeye, dünyanın barışı ve kalkınması ile daha adil ve makul bir uluslararası düzenin inşasına katkı sağlamaya ve insanlığın ortak kader topluluğunun kurulmasına bilgelik ve güç sunmaya hazır olduğunu söyledi.