32. Ankara Uluslararası Film Festivali başladı Aziz Nesin Emek Ödülü sinema ve tiyatro sanatçısı Perihan Savaş’a, Sanat Çınarı Ödülü yazar Erendiz Atasü’ye, Kitle İletişim Ödülü senarist ve yönetmen Gani Müjde’ye verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca düzenlenen 32. Ankara Uluslararası Film Festivali başladı.

CerModern Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, Onur Ödülleri de sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Ünsal Ünlü’nün yaptığı törende, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Aziz Nesin Emek Ödülü”nü sinema ve tiyatro sanatçısı Perihan Savaş’a, senarist ve yapımcı Tayfun Pirselimoğlu “Sanat Çınarı Ödülü”nü yazar Erendiz Atasü’ye, oyuncu Belma Canciğer de eşi senarist ve yönetmen Gani Müjde’ye “Kitle İletişim Ödülü’nü takdim etti.

Onur Ödülü’ne layık görüldüğü için mutlu olduğunu aktaran sanatçı Perihan Savaş, tüm sinema emekçileri adına ödül aldığını söyledi.

Ödülünü eşi Belma Canciğer’den alan Gani Müjde, birkaç gün sonra doğum günü olduğunu belirtti, eşine, “Hediyeyi bedavaya getirdin.” diyerek espri yaptı. Kendisini ödüle layık görenlere teşekkür eden Gani Müjde, ödülünü Türk sinemasına ve mizahına katkıda bulanan ustalarına ithaf ettiğini belirtti.