2021 Uluslararası Kış Sporları (Beijing) Fuarı, 2-7 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Ulusal Kongre Merkezi ve Shougang Park’ta eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. İtalya, 2021 Kış Fuarı’nın konuk ülkesi olacak.

Bu Kış Sporları Fuarı, “Buz ve Kar Gücü” temasını sürdürecek ve buz ile kar endüstrisinin gelişimini ve popülerleşmeyi hızlandırmak için sergiler, zirve forumları, endüstri yerleştirme, özel etkinlikler ve diğer etkinlikler aracılığıyla uluslararası kış sporları kaynaklarını birbirine kenetleyecek.

Alınan bilgilere göre, fuar sırasında hem çevrim içi hem de çevrim dışı yolla yaklaşık 20 bin metrekarelik sergi alanı kurulacak, 20’den fazla uluslararası forum, endüstri konferansı ve müzakereler gibi bir dizi destekleyici etkinlik düzenlenecek. 500’den fazla yerli ve yabancı markanın yer alacağı fuara, 24 bine yakın meslek kuruluşunun temsilcileri katılacak.

Halkı buz ve kar sporlarına katılmaya teşvik etmek için fuarda buz ile kar karnaval bölgesinin cazibesini ve deneyimini derinleştirme çalışmaları devam edecek, kış sporları ekipmanı üreticileri için çeşitli gösteriler ile tanıtım faaliyetleri yapılacak, alıcılar bölgeye çekilecek, yeni ürünler deneyimlenip değerlendirilebilecek; halk için gerçek buz gösterisi, simüle buz deneyimi, iglo ve simüle kar kros kayağı gibi buz ve kar deneyimi aktiviteleri sağlanacak.