CRI TURK Haber Turu - 28 Aralık 2016

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TURK Haber Turu - 28 Aralık 2016
Video Link: https://www.youtube.com/embed/U2S1kYg0KtA
● Türkiye ile Rusya, Halep kent merkezinin doğusunda ilan edilen ateşkes ve yerel nüfusun tahliyesinden sonra, ateşkesin ülke genelinde yaygınlaştırılması için taraflara önerecekleri bir plan üzerinde mutabık kaldı.
● Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu zor tünellerden Allah'ın izniyle geçeceğiz, Türkiye ekonomik olarak çok daha ileriye gidecek." dedi. 
● AK Parti MYK, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.
● İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017'de geçerli olacak asgari ücreti yarın yapacağı toplantıyla belirleyecek.
● Çin'in, Suriye sorunuyla ilgili müzakerelerin yeniden başlatılması için harcanan çabaları olumlu karşıladığı ve tarafların Suriye'de siyasi çözüme diyalog yoluyla ulaşmasını beklediği bildirildi.
● Çin Ulusal Uzay İdaresi Başkan Yardımcısı Wu Yanhua, hükümetin 2020 itibarıyla Mars'a bir keşif aracı göndereceğini açıkladı. 
● ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump, dün Thomas Bossert'i terörle mücadele danışmanlığına atadı.
● Pakistan Dışişleri Bakanı Aziz Ahmed Kalduri, Moskova'da Rusya, Çin ve Pakistan arasında düzenlenen üçlü istişare toplantısına katıldı.
● Çin Ulusal Enerji İdaresi Direktörü Nur Bekri, ülke çapındaki enerji tüketiminde fosil dışı yakıt payının 1,3 puan artışla yüzde 13,3'e çıktığını kaydetti.