CRI TÜRK Haber Turu - 26 Mayıs 2017

Paylaş
CRI TÜRK Haber Turu - 26 Mayıs 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/QFskcJaXNgk

● İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tendürek'in hemen hemen her tarafında aldığımız tedbirler karşısında 2 gün önce teröristler bir yola inmişler, bilmenizi isteriz ki o 30-40 metre göğüs göğüse mücadele eden evlatlarımızdan şehit vermedik." dedi.
● Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, medyaya ve yargı üzerine konuşanlara da çağrıda bulanarak, "Lütfen değerlendirmelerimizi yaparken insafı elden bırakmayalım." diye konuştu.
● Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin enerji sektöründe büyümesinin devam ettiğini belirterek, "Gelecek 10 yıl içinde asgari 50 bin megavatlık yatırımla sektörü büyütmeye devam edeceğiz." dedi.
● CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Fetullah Gülen'in 1967 yılında CHP'ye bağış yaptığı tahsilat makbuzu olduğu iddia edilen belgenin sahte olduğunu söyledi.
● Uluslararası Göç Örgütü dün Akdeniz'de sığınmacıları taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu 34 kişinin öldüğünü, teknedeki yüzlerce kişinin akibetinin de bilinmediğini duyurdu.
● Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin Tarım Bilimleri Akademisi'nin (CAAS) kurulmasının 60. yıldönümü dolayısıyla akademiye kutlama mesajı gönderdi. Xi Jinping, tarım personeline selamlarını iletti.
● Çin-Rusya Belgesel Sergisi 6 Haziran günü Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de düzenlenecek.
● "Güneyden Kuzeye Su Transferi" projesinden, Beijing ve Tianjin kentleri ile Hebei ve Henan eyaletlerinde 53 milyondan fazla kişi yararlanıyor.
● Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru Sahiwal Kömür Santrali'nin 1 numaralı ünitesi dün elektrik üretmeye başladı.