CRI TURK Haber Turu - 23 Şubat 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TURK Haber Turu - 23 Şubat 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/AQ7kyeobadQ

● Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kaldıraçlı alım satım işlemlerine (foreks) yönelik düzenlemeye ilişkin, "Biraz daha bıraksaydık, Türkiye dijital bir kumarhaneye dönecekti" dedi.
● Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan halk oylamasına ilişkin, "Milletimiz ne derse o olacak. Burada her birimize çok önemli görev düşüyor. Hepimizin omuzlarında ağır bir yük var." dedi.
● Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan halk oylamasına ilişkin, "Milletimiz ne derse o olacak. Burada her birimize çok önemli görev düşüyor. Hepimizin omuzlarında ağır bir yük var. Zira bu değişiklik ülkemizin ve milletimizin geleceği için, çocuklarımızın ve torunlarımızın yarınları için çok ama çok önemli." dedi.
● CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, parlamentoda düzenlediği basın açıklamasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Engin Altay; Meclis, FETÖ/ PDY 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunun çalışmalarını tamamlamasına rağmen raporun açıklanmamasını eleştirdi.
● MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "-Hayırda hayır var- propagandası yapan hayırsız ve bahtsızlara, ümitsizlik ve karamsarlık tüccarlarına millet referandumda 'Evet' diyerek ders verecektir" dedi.
● Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kamu Personelinin Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Genel Yönetmelik Taslağı" ile ile kamu personelinin çalışma güvencesinin daha da güçlendirildiğini, birincil amacın başarısız personelin eksikliklerini eğitimle tamamlaması olduğunu açıkladı.
● Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Kalkınma Araştırmaları Merkezi Başkanı Li Wei, Çin ekonomisinin hızlı düşüş riskinin azaldığını, 2017'de istikrarlı ve olumlu büyüme eğiliminin süreceğini belirtti.
● 2017 BRICS Zirvesi 1. Koordinatörler Toplantısı bugün Nanjing kentinde başladı
● Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Çin'in Cenevre barış görüşmelerinin taraflar arasındaki karşılıklı güveni artırmasını ve olumlu sonuçlar doğurmasını beklediklerini açıkladı.
● Çin ve Hindistan arasında bugün düzenlenen stratejik diyalogda, işbirliğinin güçlendirilmesinde mutabık kalındı.