CRI TURK Haber Turu - 22 Şubat 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TURK Haber Turu - 22 Şubat 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/uJ3RsgpjwFY

● Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müteahhitler Birliği Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, "15 Temmuz bir kez daha göstermiştir ki öldürmeyen her darbe güçlendirir." dedi.
● Milli Savunma Bakanı Işık, ''Münbiç ve Rakka birbirinin alternatifi değil. Münbiç'ten PKK/PYD unsurlarının çekilmesi konusunda ABD'nin Türkiye'ye taahhüdü var. Eğer bunu ABD yapmazsa Türkiye operasyonu mutlaka değerlendirecektir." dedi.
● AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, yurt içi ve yurt dışındaki bütün seçmenlerin, 26 Şubat Pazar gününe kadar seçmen bilgilerini kontrol etmesini istedi.
● HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 5 aylık hapis cezasının, 'suça eğilimli kişiliği ve pişmanlık göstermemesi' gerekçe gösterilerek ertelenmediği ortaya çıktı.
● 12 Mart'ta gerçekleştirilecek YGS'YE girecek adaylar için ÖSYM'den önemli bir açıklama geldi. ÖSYM, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamının genişletildiği, bu nedenle adayların 'geçici kimlik kartı' ile de sınava girebilecekleri duyurdu.
● Çin Devlet Müşaviri Yang Jiechi dün ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'le telefon görüşmesi yaptı.
● Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Çin'in tüm ülkelerin Güney Çin Denizi'nde uluslararası hukuk doğrultusundaki seyrüsefer ve uçuş serbestisine saygı gösterdiğini, ancak bu bahaneyle kıyı ülkelerinin egemenlik ve güvenliğine zarar verilmesine karşı olduğunu söyledi.
● Çin hükümetinin Suriye sorunu özel elçisi Xie Xiaoyan dün İran'a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.
● Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin'in ani ölümü nedeniyle şaşkınlık ve derin üzüntü içinde olduklarını açıkladı.