CRI TÜRK Haber Turu - 21 Temmuz 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TÜRK Haber Turu - 21 Temmuz 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/_1DjRKuZm0A

● Ege Denizi dün gece şiddetli bir depremle sarsıldı. Deprem, Kos Adası'nda can kaybı ve yıkıma yol açtı. Depremde biri Türk biri İsveçli iki kişi hayatını kaybetti.
● Bakan Veysel Eroğlu, Bodrum'da tsunami yaşanmadığını belirterek "Bodrum ile Kos Adası arasında Ege Denizi'nde vuku bulan depremde, tsunami hadisesi olmadı." ifadelerini kullandı.
● Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi Kredi Anlaşması İmza Töreni'nde yaptığı konuştu. Erdoğan, Alman şirketler hakkında soruşturma başlatıldığı iddialarını yalanladı.
● Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Almanya'yla yaşanan kriz hakkında konuşan Yıldırım, "Almanya bizim stratejik ortağımızdır, olayları daha fazla germenin anlamı yok." dedi. 
● Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Sigmar Gabriel'in açıklamaları hakkında, "Almanlar yanlış yapıyorlar. Yanlış bir gerginlik politikası izliyorlar. Umut ederim ki bunlardan vazgeçerler." dedi.
● CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kardeşi vefat eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan'a taziyelerini iletti.
● Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adayların, binalara alınma işleminin saat 09:45'te tamamlanacağı, adayların bu saatten sonra binalara alınmayacağı bildirildi.
● Çin Deniz Kuvvetleri'ne ait filo, Türkiye ziyaretini tamamlayarak İstanbul'dan ayrıldı. Çin filosunun komutanı Tümamiral Shen Hao, ziyaretle iki ülke deniz kuvvetleri arasındaki temas ve iş birliğinin daha da arttığını kaydetti.
● 2017 Avrupa-Asya Ekonomik Forumu, 21-23 Eylül günlerinde Shan'anxi eyaletinin merkezi Xi'an kentinde düzenlenecek.
● İsrail Turizm Bakanlığı, 2017 yılının ilk yarısında ülkeyi ziyaret eden Çinli turistlerin sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 76 arttığını açıkladı.
● Çin'den 115 şirket, Fortune dergisinin hazırladığı dünyanın en büyük 500 şirketi arasına girdi. Bu sayı geçen yıla göre 5 arttı.