CRI TÜRK Haber Turu - 17 Temmuz 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TÜRK Haber Turu - 17 Temmuz 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/LxVt5IA7B-w

● Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerin, askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 17 asker yaralandı.
● Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomiye yönelik alınan önlem ve atılan adımlarla işsizlik, gelecek dönemlerde de azalışını sürdürecek." dedi.
● Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İndirim marketlerinin genellikle gelir düzeyi düşük olan semtlerde açıldığını ve düşük gelir gruplarını müşteri kitlesi olarak hedeflediğini belirtti.
● Samsun Sanayi Sitesi'ndeki dondurma imalatı yapan işyerinde bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.
● Bilim ve astronomi dünyası Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan gelen mesajlarla şaşkına döndü. Porto Riko Üniversitesi'nde görevli astrobiyolog "Neredeyse periyodik olarak sinyaller geliyor. Uzaylılar olabilir" dedi.
● Çin Dışişleri Bakanlığı, Çin'in öteden beri ABD ile Taiwan arasındaki her tür resmî ve askerî temasa karşı çıktığını vurguladı.
● Çin'in Suriye sorununa bir an önce siyasi yollardan kapsamlı bir çözüm getirilmesi için uluslararası toplumla ortak çaba harcamaya hazır olduğu açıklandı.
● Kuşak ve Yol Çalışmaları Yönetim Grubu kısa süre önce çalışma toplantısı düzenledi. Çin Devlet Kalkınma ve Reform Komitesi Müdürü He Lifeng toplantıda yerel makamların Kuşak ve Yol inşasının düzenli şekilde ilerletilmesi gerektiğini vurguladı.
● Çin Ulusal İstatistik Bürosu'nun bugün açıkladığı rakamlara göre, yılın ilk yarısında yüzde 6,9 gayrı safi yurtiçi hâsıla artışı gerçekleşti.
● Çin Uluslararası Radyosu (CRI) Başkanı Wang Gengnian, CRI ile Arap ülkelerinin medya kuruluşları arasındaki temasların yoğunlaştığını, CRI'nin Mısır, Filistin ve Tunus'ta temsilcilikler açtığını söyledi.