CRI TÜRK Haber Turu - 13 Mart 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TÜRK Haber Turu - 13 Mart 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/5RWZCDrNUYI

● Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Sonunda göreceksiniz, Hollanda özür dileme noktasına getirilecektir." dedi.
● Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik tavrına tepki gösterdi.
● Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, Hollanda'nın skandal tavırlarına ilişkin 'Dünya 'One minute'ten sonra rahatsız olmaya başladı. " dedi.
● MHP'den ihraç edilen Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında haklarında verilen kararı ve referandum sürecini değerlendirdi.
● Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Türkiye ile ekonomik yardım üzerinde çalışmaya devam etmenin zor olduğunu söyledi.
● Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bilim-teknoloji yenilikçiliğinin askeri alanda gelişmenin anahtarı olarak görülmesi çağrısında bulundu.
● Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin en üst düzey hükümet yetkilisi, ülkenin batı bölgelerinde istikrar sağlamak için terörizmle "kararlı ve güçlü" bir şekilde mücadele ettiklerini belirtti.
● Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 12. Ulusal Komitesi 5. Toplantısı bugün başkent Beijing'de düzenlenen törenle sona erdi. Toplantıda, ÇHSDK Daimi Komitesi Çalışma Raporu'yla ilgili karar ve 12. Ulusal Komite 5. Toplantısı'nın siyasi kararı onaylandı.
● Çin Ticaret Bakanı Zhong Shan, Çin ve ABD'nin iki ülke ve iki halkın çıkarlarından hareket ederek, işbirliğini güçlendirip fikir ayrılıklarını kontrol etmesi gerektiğini belirtti.