CRI TURK Haber Turu - 12 Aralık 2016

Paylaş
Haberi oyla 1 0
CRI TURK Haber Turu - 12 Aralık 2016
Video Link: https://www.youtube.com/embed/_lK8HnxYZso
● İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısıyla ilgili olarak, "Bu arkadaşlarımızın kanı yerde kalmayacak, hiç kimsenin endişesi olmasın." ifadelerini kullandı.

● Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, terör saldırısına ilişkin, "İnsanımızın canına malına kastedenlere en büyük cevabı, polisimize insanımıza ve vatanımıza sahip çıkarak vereceğiz." dedi.

● İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan, Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru Tanrıkulu, memleketi Sinop'un Durağan ilçesinde toprağa verielirken Çevik Kuvvet polisleri Atıcı ile Oğuz için de memleketleri Adana'da tören düzenlendi.

● Beşiktaş Belediyesi, İstanbul'daki terör saldırısının gerçekleştiği 'Beleştepe' diye biline nyerin adını, 'Şehitler Tepesi' olarak değiştirdi.

● ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısı sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı.

● Çin Döviz İşlem Sistemi, bugünden itibaren renminbi ile Türk Lirası arasında doğrudan işlemlerin faaliyete geçeceğini duyurdu.

● Çin Devlet Müşaviri Yang Jiechi'nin Meksika'ya resmi ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.

● Resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'a gelen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'in Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ile bir araya geldiği bildirildi.

● Çin'in Shandong eyaletindeki Tai Dağı'nda bulunan 20 bin ağaç için dijital kimlik hazırlandı.

● ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, yerel silahlı örgütlere IŞİD'le mücadele kapsamında yardım sağlamak amacıyla ABD'nin Suriye'ye 200 asker takviye edeceğini açıkladı.

● Çin'de doğal gaz arzının 2020 yılına kadar 360 milyar metreküpü aşacağı öngörülüyor.