Galaxy Note 8 Satışı Başlıyor

Galaxy Note 8 Satışı Başlıyor

Uzun süre konuştuk, çok kez sızdırıldı, çok kez gündeme geldi. En sonunda beklenen gün çok yaklaştı. Samsung, Note 8'i 23 Ağustos'ta resmen duyuracak. Neredeyse hakkındaki her şeyi bildiğimiz amiral gemisinin satışa çıkacağı tarihler de ortaya çıktı. Ayrıca bir de sürpriz var.

Sızıntılarıyla ünlü @evleaks'in twitter'da attığı yeni tweet'e göre phablet amiral gemisi 24 Ağustos'ta, yani lansmandan hemen bir gün sonra ABD'de ön siparişe açılacak. Ön sipariş fiyata hakkında bilgi vermedi ancak kullanıcıların hoşuna gidecek hediyeler bulunuyor. Buna göre kullanıcıların iki tercih hakları bulunacak. Seçeneklerden ilki, 256 GB microSD kart ile birlikte kablosuz şarj kiti; ikincisi ise yalnızca 360 derecelik kamera.

Yani telefon için ön sipariş verenler ya ilk ikiliyi ya da sadece kamerayı tercih edecek. Ayrıca Evan Blass, 15 Eylül'de telefonun satışa çıkacağını söyledi. Tepe modelin ülkemizde satışa çıkacağı tarih maalesef henüz bilinmiyor.

Öte yandan telefonun bilinen özelliklerine göz atmak gerekirse başlıca şunları sıralayabiliriz: Exynos 8895 (ABD'de Snapdragon 835) işlemci, 6 GB RAM, 6.4 inç 18.5:9 oranlı 1440 x 2960 çözünürlüklü Gorilla Glass 5 ile korunan ekran, 64/128 GB depolama, microSD kart desteği, 12 MP çift arka kamera, 3300 mAh pil.