Çin'n E-Ticaret Devlerinden Tüketiciyi Koruma Sözü

Çin'n E-Ticaret Devlerinden Tüketiciyi Koruma Sözü

Çin'de internet tabanlı ekonomi son yıllarda hızlı bir büyüme kaydetti. Diğer taraftan e-ticaret işletmelerinin güvenilirliği sorunu önemli bir günden maddesi olarak duruyor. Şirketlerin tüketicinin güvenini artırmaya yönelik çabaları internet temelli sektörlerin büyümesi açısından büyük önem arz ediyor.

Çin'in büyük e-ticaret şirketlerinden on tanesi, tüketicilerin haklarını ve çıkarlarını koruyacaklarına dair Çarşamba günü bir anlaşma imzaladılar. Alibaba, JD.com ve Ctrip gibi online perakendeciler, sahte ürünlerle savaşıp ve kullanıcı verilerini koruyarak işlerini dürüst bir şekilde yürütmeye sözü verdiler ve üçüncü taraf satıcıları da ilgili yasa ve yönetmeliklere uymaya teşvik edeceklerini açıkladılar.

Merkezi Siber İşler Komisyonu Ofisi ve Çin İnternet Dernekleri Federasyonu yetkilisi Zhao Hui İnternette güvenilirliğin önemli bir toplumsal sorun haline geldiğini söyledi. Zhao, ayrıca Federasyon'un internette dürüstlük ve güvenilirliği teşvik etmek için sosyal organizasyonlar ve internet işletmeleri ile ortak girişimlerde bulunacağını açıkladı.