Türk Sporcu Badmintonda Çeyrek Finalde

Türk Sporcu Badmintonda Çeyrek Finalde

Milli badminton oyuncusu Emre Lale, olimpiyat elemeleri için puan veren Uluslararası Etiyopya Badminton Şampiyonası'nda çeyrek finale yükseldi.

Ülkenin başkenti Addis Ababa'daki Etiyopya Gençlik Spor Akademisi'nde gerçekleştirilen şampiyonada ilk olarak Lüksemburglu rakibi Mattias Sonderskov'u setlerde 21-11 ve 21-10'luk skorlarla yenen Emre Lale, Etiyopyalı rakibini de 21-12 ve 21-10'luk skorlarla geçerek adını çeyrek finale yazdırdı.  

Şampiyonada oynayan diğer milli oyuncu Muhammed Ali Kurt ise İsrailli seribaşı Misha Zilberman ile yaptığı karşılaşmayı kaybederek turnuvaya veda etti. 

 

- "Şampiyon olmak istiyorum"

 

Karşılaşmaların ardından AA muhabirine konuşan Emre Lale, hedefinin turnuvada şampiyon olmak olduğunu belirterek, maçların kendisi için kolay geçtiğini söyledi.

Turnuvada dört kaliteli oyuncunun olduğunu belirten Emre, bunlardan ikisinin Türk Milli Takımı oyuncularından oluştuğunu dile getirdi. 

Milli takım antrenörü Murad Sönmez ise Etiyopya'ya uzun bir kamp döneminden sonra geldiklerini kaydetti. Sönmez, "İnşallah Emre Lale'den beklentimiz final oynayarak olimpiyatlar için bir adım ileri gitmesi." ifadesini kullandı. 

Türkiye'nin yanı sıra İsrail, Hindistan, Mısır, Ürdün, Lüksemburg, Zambiya, Etiyopya, Uganda, Cezayir, Meksika ve Sri Lanka'dan 85 sporcunun katıldığı turnuva, 24 Eylül'e kadar devam edecek.