Trabzonspor 50 Yaşında

Trabzonspor 50 Yaşında

Türk futbolunda İstanbul hegemonyasını yıkan Trabzonspor, bugün 50. yılını kutluyor. Gün içerisinde şehirde pek çok etkinlik düzenleyecek olan Bordo-Mavililer, 21.45'teki Alaves maçıyla taraftarıyla buluşacak.

Anadolu'dan çıkan ilk şampiyon bugün 50 yaşında... İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor'un birleşmesi ile 2 Ağustos 1967'de kurulan Trabzonspor Kulübü, yeni yaşını birçok farklı organizasyonla kutlayacak. Fanatik'te yer alan habere göre; İlk olarak bugün saat 10.00'da Atatürk Alanı'nda çelenk merasimi ve ardından Sülüklü Mezarlığı'nda anma töreni gerçekleştirecek.

Saat 20.00'de Şenol Güneş Stadyumu'nda başlayacak kutlama programında ise konser, halk oyunu gösterileri, havai fişek ve ışık şovu ile birlikte taraftarlara özel sürprizlerin yer alacağı etkinlikler düzenlenecek.

Biletlere ilgi yoğun 

Trabzonspor, 50. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek programının ardından saat 21.45'te İspanya La Liga ekiplerinden Alaves ile dostluk maçı oynayarak kendi evinde bu sezon ilk kez taraftarı önüne çıkacak. Maçın ardından stadyumun arka tarafında denizden gelen gemilerin de katılımıyla sahilde büyük bir meşale gösterisi gerçekleştirilecek.

Trabzonsporlu taraftarlar, Şenol Güneş Kompleksi'nde gerçekleştirilecek organizasyona büyük ilgi gösteriyor. Alaves ile oynanacak hazırlık maçı için satışa sunulan biletlere yoğun ilgi gösterilirken gişeler önünde uzun kuyruklar oluştu.