Sevilla-Medipol Başakşehir Maçına Doğru

Sevilla-Medipol Başakşehir Maçına Doğru

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçında yarın deplasmanda İspanya'nın Sevilla takımı ile karşılaşacak Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı, gruplara kalma fırsatını sonuna kadar kullanmak istediklerini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Ramon Sanchez Pizjuan Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Abdullah Avcı, "Şampiyonlar Ligi'ne kalma fırsatını sonuna kadar kullanmak ve her koşulda sahadan başımız dik çıkmak istiyoruz." dedi.

İstanbul'daki ilk maçta iyi oynamalarına rağmen küçük detaylar nedeniyle 2-1 yenildiklerini belirten Avcı, "Yarın yeni bir gün ve 0-0 başlayacağımız yeni bir maç. Yakaladığımız fırsatı saha içinde sonuna kadar kulanmak, şansımızı son düdüğe kadar zorlamak istiyoruz ve şansımız olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

Medipol Başakşehir'in Avrupa'da yeni bir takım olmasına rağmen Şampiyonlar Ligi'nde oynama hayali olduğunu vurgulayan Avcı, "Medipol Başakşehir olarak her yıl Avrupa turnuvalarında olmak istiyoruz. Avrupa Ligi'ni garantilesek de Şampiyonlar Ligi bizim en büyük hayalimiz. Yakaladığı fırsatı sonuna kadar zorlayan ve sahadan başı dik çıkacak bir takım olacağımızı umuyorum." açıklamasında bulundu.

İlk müsabakadaki skor avantajına rağmen Sevilla'nın da yarınki karşılaşmayı garanti görmediğini, bu yüzden ligdeki son Espanyol mücadelesinde rotasyona gittiğini belirten Avcı, takımının ilk maçtakine benzer bir kadroyla yarın sahada olacağını söyledi.

Avcı, Sevilla'nın İspanya liginde Barcelona'dan sonra topa en çok sahip olan takım olduğunu aktararak, "Biz ilk maçta belki daha çok koşan taraftık ama topu kaybetmeyen bir takıma karşı belki de böyle oynamak iyi değil. Yarınki maçta sonuna kadar oyunun içinde olmak istiyoruz. Takımın oyun gücü beni tatmin ediyorsa, benim için bu yeterli." değerlendirmesinde bulundu.

 

- Volkan Babacan: "Umarım Şampiyonlar Ligi'ne kalan taraf biz oluruz"

 

Abdullah Avcı'yla birlikte basın toplantısına katılan turuncu-lacivertli kaleci Volkan Babacan ise UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalan taraf olmak istediklerini ifade etti.

İlk maçı iyi mücadelelerine rağmen 2-1 kaybettiklerini kaydeden Volkan Babacan, "İlk maçta takım disiplinimizi hiç kaybetmedik. Yarın aklımızı, hırsımızı ve özellikle enerjimizi maç boyunca sahaya yansıtacağız. Umarım Şampiyonlar Ligi'ne kalan taraf biz oluruz. Kulüp olarak Avrupa'da tecrübesiz olsak da bu turnuvalarda oynama tecrübesi yüksek futbolculardan kurulu bir takımız. Şampiyonlar Ligi'ne kalabilmek için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

Basın toplantısının ardından Medipol Başakşehir, Ramon Sanchez Pizjuan Stadı'nda maç öncesi son antrenmanını yaptı. Basın mensuplarının, idmanın ilk 15 dakikasında görüntü almasına izin verildi.