Samsunspor Kulübü Başkanı Tutu:

Samsunspor Kulübü Başkanı Tutu:
Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, haziran ayında yapılacak olağan genel kurulda yeniden aday olacağını açıkladı.

Tutu, yönetim kurulu üyeleri ile Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyerek, Samsunspor'un ekonomik anlamda yönetilebilir hale geldiğini söyledi.

Eski oyunculara 29 milyon lira olan borcun 7 milyon liraya düşürüldüğünü vurgulayan Tutu, "Ekonomik anlamda kulüp, TFF 1. Lig gelirleri ile yönetilebilir hale geldi. Kulübün bu yapıya gelmesinde 2.5 yıldır büyük emek sarf ettik. 16 Haziran'da olağan kongre var ve kulübü bu hale getirdikten sonra bırakıp gitmek olmaz, yeniden aday olacağım." diye konuştu.

Samsunspor'un her zaman hedefi olduğuna işaret eden Tutu, şunları kaydetti:

"Geçen sezon transfer yasağı ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle ligde kalmak için mücadele ettik. Ligde kalamazsanız gelecek yıl da hedef koyamazsınız. Bunu başardık ve temelleri daha sağlam bir takım oluşturacağız. Samsunspor'u gelecek sezon hedefe oynayan bir takım haline getireceğiz. Kalmasını isteğimiz oyuncularla görüşme yaptık. Teknik direktör Osman Özköylü ile geçtiğimiz gün karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Kongre öncesinde yeni bir teknik direktörle anlaşıp onunda istekleri doğrultusunda transfere başlayacağız."