“Rakibin hata yapmasını bekleyeceğiz”

“Rakibin hata yapmasını bekleyeceğiz”

Sparta Prag Teknik Direktörü Vaclav Jilek ile savunma oyuncusu Costa Nhamoinesu, UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu rövanşında yarın Trabzonspor ile oynayacakları karşılaşma öncesi maçın oynanacağı Medical Park Stadında basın toplantısı düzenledi.

Jilek, önce rakiplerini durdurup sonradan üstünlüğü ele geçirmek istediklerini belirterek, "Böyle bir taraftar önünde sahaya çıkarken dünyanın neresinden gelirse gelsin tüm antrenörler heyecanlı olur. Dolayısıyla ben de heyecanlıyım. Evinde oynayan Trabzonspor gibi hücumu kaliteli takıma karşı farklı savunma yapacağız. Sahada etkili oynayacağız. Önce rakibi durdurup sonradan üstünlüğü ele geçirmek istiyoruz. Cezamız nedeniyle ilk maçta oyuncularımız boş tribünler önünde oynadı. Atmosfer çok daha farklıydı. Avantajı hissedemedik belki de. Taraftar yanımızda olsa bizi ileriye doğru iter ve son dakikalarda düşmemizi engellerdi. Rakibin ateşli taraftarı olduğunu biliyoruz. Bizi etkilememesi için önlemlerimizi aldık. Bu duruma karşı oyuncuları hazırlamaya çalıştık. Yarınki atmosferden etkilenmeyeceğimizi düşünüyorum." dedi.

Jilek, bir basın mensubunun sorusu üzerine Semih Kaya'nın da diğer oyuncular gibi hazır olduğunu ifade ederek, kadroyla ilgili net bir şey maç öncesi söylemeyeceğini kaydetti.

"RAKİBİN HATA YAPMASINI BEKLEYECEĞİZ"

Rövanşta alınacak 3-3 ve 4-4'lük sonuçların kendilerine turu geçmek için yaradığını vurgulayan Jilek, şöyle devam etti:

"Ben yarınki maçta bu kadar gol beklemiyorum. Yarın savunma ağırlıklı oynayacağız. Rakibin hata yapmasını bekleyeceğiz. İlk gol çok önemlidir. Maçın gidişatı değişebilir. Öncelikle amacımız savunmada daha farklı daha sağlam durup rakibin açıklarını aramak, rakibin kalesinde tehlikeler yaratmak. Rakip sahanın her yerinde tehlikeli yaratacak, kaliteli bir takım. Bizim kadromuz hazır."

"BİZİ ZOR BİR MAÇ BEKLİYOR"

Sparta Prag'ın savunma oyuncusu Costa Nhamoinesu ise bu maçın farklı olacağını belirterek, "Kendi sahamızda boş tribünlere oynadık. Burada ise dolu stada karşı oynayacağız. Bu maçın temposu farklı olacak, taraftar Trabzonspor'a güç verecektir. Bizi daha zor bir maç beklediğini söyleyebiliriz. Her maçı kazanmak istiyoruz. Beraberlik gibi bir skor kafamızda yok. Her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Kaliteli bir rakip var, zor bir maç bizi bekliyor. Hayal kırıklığına uğramadan turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Hiçbir zaman sahaya hayal kırıklığına uğramak için çıkmayız." diye konuştu.

İlk maçta savunmada bireysel hatalar yaptıklarını da kaydeden Costa, "Özellikle savunmada bireysel hatalar yaptık. Bunları düzeltmek için çalışıyoruz. Savunma, sadece savunmada oynayanların değil 11 oyuncunun işi. Takımın makine gibi çalışması lazım. Tüm parçalar gibi. Nerelerde sorun olduğunu biliyoruz. Bunu düzeltmek için daha iyi çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.