İsmail Kartal, MKE Ankaragücü İle Anlaştı

İsmail Kartal, MKE Ankaragücü İle Anlaştı

TFF 1. Lig'in yeni ekiplerinden MKE Ankaragücü'nde teknik direktörlük görevine İsmail Kartal getirildi.

Beştepe Tesisleri'nde Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ile görüştükten sonra kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza atan İsmail Kartal,"Ankaragücü'ne geldiğim için çok mutluyum. Çok büyük ve coşkulu bir camiaya geldim, ekibimle birlikte Ankaragücü'nü hak ettiği Süper Lig'e çıkarmak için mücadele edeceğiz" dedi.

Sözleşmenin her iki taraf içinde hayırlı olmasını dileyen Kartal taraftarlara verdiği mesajda şunları söyledi: Taraftarlarımıza sesleniyorum. Ankaragücü taraftarları beni heyecanlandırıyor. Birçok takımdan teklif almama rağmen taraftarlarımız için Ankaragücü'nün teklifini kabul ettim. Başarılı olmak için onların desteğine ihtiyacımız var. Elbirliği ile Ankaragücü'nü hak ettiği yere taşıyacağız.

İsmail Kartal'ın kulübe hayırlı olmasını dileyen Başkan Mehmet Yiğiner ise yaptığı açıklamada,"Oldukça deneyimli ve kaliteli bir hoca ile anlaştık. İsmail hoca camiamızın beklentilerine cevap verebilecek bilgi-birikime sahip biri. Ankaragücü'nde başarılı olacağına inanıyoruz. Taraftarlarımız endişe etmesin camiamıza yakışacak sonuçlar elde etmek için gerekli çalışmaları titizlikle yürütüyoruz" dedi.

Kulüpte gerçekleşen görüşmenin ardından tesisleri gezen İsmail Kartal, 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Son olarak Gaziantepspor'u çalıştıran Kartal, 2014-2015 sezonunda Fenerbahçe'de görev yapmıştı.