“İkisinden de iyi yaparım!”

“İkisinden de iyi yaparım!”

Yıllardır Aziz Yıldırım'a muhalefet eden, seçim sürecinde de Ali Koç'tan yana saf tutan, Fenerbahçe'nin eski yöneticisi halef-selef yönetimlere eleştirilerde bulundu.

Fenerbahçe camiası Aziz Yıldırım muhaliflerinin önde gelenlerinden Sadettin Saran'ın beklenmedik çıkışıyla sarsıldı. Seçim sonrası Yıldırım taraftarlarının sessizliğe büründüğü, Koç taraftarlarının bütün olumsuzluklara rağmen yönetime destek olduğu sarı-lacivertlilerde Saran her iki dönemi de eleştiren bir açıklamada bulundu. Katıldığı bir etkinlikte kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Sadettin Saran "Hem Aziz Yıldırım'dan hem de Ali Koç'tan daha iyi başkanlık yapacağımı düşünüyorum" ifadesiyle Fenerbahçe'nin eski ve yeni dönemini yönetimlerini beğenmediğini söyledi.

Bir dönem yönetiminde yer aldığı Yıldırım'a muhalefetiyle bilinen Saran'ın Ali Koç'u da eleştirmesi camiada şaşkınlıkla karşılandı. Seçim döneminde Aziz Yıldırım'ın karşısına çıkması beklenen, ancak Ali Koç adaylığını açıklayınca arka planda kalmayı tercih eden Sadettin Saran "Son kongrede Ali Koç'a karşı ciddi bir teveccüh vardı. Dolayısıyla sırf aday olmak için ortaya çıkmayı doğru bulmadım" derken "Ancak bir daha böyle olmaz" sözleriyle ilk kongrede Koç'a rakip olacağının sinyalini verdi. Saran, Fenerbahçe için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu ifade etti.    

Kaynak: Türkiye Gazetesi