Ertuğrul Sağlam İstifa Etti

Ertuğrul Sağlam İstifa Etti

SÜPER Lig Ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'da 4 aydır görev yapan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, sözleşmesini dün gece tek taraflı fesh etti.

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübünden edinilen bilgiye göre, tek taraflı sözleşmesini fesh edip, telefonunu kapattığı ve hiçbir şekilde Ertuğrul Sağlam'a ulaşılamadığı, dün gece sözleşmesini fesh ettikten sonra Malatya'yı terk ettiği öğrenildi.

Sağlam, dün idmanda yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:
"Bursaspor ve Bursa bizim hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Her Türk antrenörün bir hayali vardır. O da Türkiye'de bir Anadolu takımıyla şampiyon olmaktır. Allah'a şükürler olsun buda bizlere nasip oldu. Dolayısıyla Bursa şehrini unutmamız mümkün değil. İşin diğer tarafında da profesyonellik var. Şuanda Malatyaspor için hizmet veriyoruz. O yüzden karşımızda kim olursa olsun, Malatyaspor'un başarısı için elimizden geleni ortaya koyarız. Karşımızda babamızın oğlunun olduğu takımda olsa bu duygumuz hiç değişmez. Bu duygu yoğunluğu ve profesyonel bakış açısı içerisinde inşallah güzel bir maç oynamayı düşünüyoruz."

SİVASSPOR MAÇINDA İSTİFA ETMİŞTİ
Lig başlamadan önce Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile anlaştıktan sonra İdman sahasını, istenilen trasferler ve yeni yapılacak olan tesisleri incelemeye gelen Sağlam, "İstediğim transferler gelecek. İdman sahası yapılması lazım, yeni yapılan tesisinde bitmesi lazım" demişti. Deplasmanda Sivasspor maçının ardından Malatyaspor'un yönetiminden edilen bilgiye göre Ertuğrul Sağlam'ın istedikleri yapılmadığı için istifa ettiği fakat Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından tekrar ikna edilip takımın başında tutulmuştu.

Öte yandan Sağlam'ın şok istifasının ardından Malatyaspor yönetiminin İstanbul'dan Malatya'ya yola çıktığı öğrenilirken, Kulüp başkanı Adil Gevrek'in bu konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

SAĞLAM'DAN AÇIKLAMA

Tüm bu gelişmeler ışığında Ertuğrul Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada, Evkur Yeni Malatyaspor'daki görevinden sözleşmesindeki fesih bedelini ödeyerek ayrıldığını belirtti.

İstifa sürecine değinen Sağlam, şu ifadeleri kullandı:

"15 Haziran'da başladığım Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörlüğü görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Son derece olumlu bir enerji ile başladığımız bu değerli görevde çok net bir şekilde sportif yapılanma, transfer sürecindeki seçimler ve kadro planlaması noktasında yaşadığımız fikir ayrılıkları bu sonucu kaçınılmaz kılmıştır. Antrenman ve kamp tesislerinin verilen sözlere rağmen halen bitirilememesi ise bizim futbolcu kardeşlerimize mahcup olmamıza yol açmış, bu da ayrılık kararımızda belirleyici olmuştur." 

Ertuğrul Sağlam, sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Başarının olmazsa olmazı, fikir birlikteliğinin sağlanabilmesinin mümkün görünmediği gerçeği ile sözleşmemde yazılı olan tek taraflı fesih bedelini de ödeyerek bu kararı almış bulunmaktayım. Görevde kaldığımız süre içerisinde desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Öznur Çalık başta olmak üzere bütün Malatya halkına, her fırsatta bize sevgilerini hissettiren futbolseverlere ve sezonun başından bu yana zor şartlarda mücadelelerini sürdüren futbolcu kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah Yeni Malatyaspor yıllardan sonra mücadele ettiği Süper Lig serüveninde hak ettiği güzel günlere kavuşacaktır."