'Başarımın Şans Olmadığını Kanıtlamak Zorundayım'

'Başarımın Şans Olmadığını Kanıtlamak Zorundayım'

2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda masa tenisi branşında altın madalya kazanarak bir ilke imza atan Abdullah Öztürk, başarısının şans olmadığını kanıtlamak istediğini söyledi.

2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda masa tenisi branşında altın madalya kazanarak bir ilke imza atan Abdullah Öztürk, yaptığı açıklamada, 2017 yılı için yoğun bir program bulunduğunu belirterek, bu tempoya göre çalıştığını ifade etti.

Mayıs'ta Dünya Takımlar Masa Tenisi Şampiyonası'nın Slovakya'nın ev sahipliğinde, eylül ayında da Slovenya'da hem ferdi hem de takımlarda Avrupa Şampiyonası yapılacağını vurgulayan Abdullah, bu yıl daha çok çalışması gerektiğini dile getirdi.

Bu iki önemli organizasyon öncesinde kamplar yapacaklarını ve uluslararası organizasyonlara katılacağını anlatan Abdullah, "2016 Rio'da şampiyon olduktan sonra herkesin benden beklentisi fazlalaştı. Her gittiğim uluslararası organizasyonda final oynamak zorundayım. Başarımın şans olmadığını kanıtlamak zorundayım." ifadelerini kullandı.

"Partnerlerimiz çok kaliteli"

2020 Tokyo hazırlıklarını hırslı bir şekilde sürdürdüğünü belirten Abdullah Öztürk, çalışma arkadaşlarının da kendisine yardımcı olduğunu söyledi.

2020 Paralimpik Oyunları'na yönelik hem kendi hem de takım arkadaşları adına büyük umutlara sahip olduğunu ifade eden milli raket, şunları kaydetti:

"Hazırlıklarımız çerçevesinde antrenman yaptığımız arkadaşlarımız çok kaliteli. İçlerinde Avrupa ve dünya şampiyonu isimler var. Antrenmanlarımızı onlarla yapıyoruz. Takımlarda da şampiyon olabilecek potansiyele sahibiz. Bu tempoyu korursam, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda da ülkeme bir kez daha altın madalya getirmek istiyorum."