Xi Jinping'den 19. Ulusal Kongre Öncesinde Önemli Konuşma

Xi Jinping'den 19. Ulusal Kongre Öncesinde Önemli Konuşma

 

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi'nden önce, eyalet düzeyindeki yetkililerin katıldığı bir seminerde önemli bir konuşma yaptı.

Xi Jinping, ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'nin orta halli refah toplum inşası sürecinde ve Çin'e özgü sosyalist gelişmelerin kritik bir döneminde düzenlenen son derece önemli bir toplantı olarak, ÇKP ile devletin çalışmaları, Çin'e özgü sosyalizmin geleceği ve Çin halkının temel çıkarlarıyla ilgili olduğunu vurguladı.

Xi Jinping, ÇKP ile devletin çalışmalarını ilerletmek için şu anki dünya, devlet ve parti durumlarının derinlemesine analiz edilerek doğru algılanması gerektiğine işaret etti.

Xi, ÇKP'nin 18. Ulusal Kongresi'nden bu yana geçen beş sene boyunca, ÇKP'nin birçok stratejik önlem aldığını, bir dizi önemli politika yürürlüğe koyduğunu ve uzun zamandır çözülemeyen birçok zorluğu çözdüğünü söyledi.

Xi, Çin'in sosyal gelişimlerin farklı özelliklerini kavramak için diyalektik materyalizm ve tarihsel materyalizm dahil birçok metodolojiyi kullanmasının önemine dikkat çekti.

Xi, ÇKP'nin teori inşası ile teoriye dayalı yönetime büyük önem verdiğine işaret etti.

Orta halli refah toplumunun 2020 yılına kadar kapsamlı bir şekilde inşa edilerek, ilk yüz yıllık hedefe ulaşılmasının ÇKP'nin Çin halkına ve tarihe verdiği önemli bir taahhüt olduğunu vurgulayan Xi, ÇKP'nin çalışmaları ilerletmek ve Çin rüyasını gerçekleştirmek üzere kendisini daha güçlü olarak inşa etmesi gerektiğini ifade etti.