Türk Medya Temsilcileri Taizhou Dönüşümlü Ekonomi Parkında

Türk Medya Temsilcileri Taizhou Dönüşümlü Ekonomi Parkında

 

"İpek Yolu'nda Çin-Üreten Çin" etkinliğine katılan Türk medya temsilcileri, Zhejiang eyaletine bağlı Taizhou kentinde yer alan dönüşümlü ekonomi parkını ziyaret etti, Taizhou'da ekonomik gelişmeleri yakından izledi.

Devlet düzeyinde ilaç ham malzeme üretim merkezi, otomotiv yedek parçaları üretim merkezi ve metal kaynakları dönüşümlü üretim merkezi konumundaki Taizhou Dönüşümlü Ekonomi Parkı ayrıca yeni malzeme ve yeni enerji gibi sektörleri bünyesinde barındırıyor.

Nanyang teknoloji şirketi, Taizhou Dönüşümlü Ekonomi Parkı'nda seçkin işletmelerinden biri.

Burayı ziyaret eden Türk medya temsilcileri, şirket atölyelerinde hareketli ve isabetli çalışan robot kollarını yerinde gördü ve hayran kaldı.

Milliyet gazetesinden muhabir Gökhan Gültekin Karakaş, bazı Türk vatandaşlarının Çin ürünlerine olan önyargılarının artık değişmesi gerektiğine işaret etti. Eskiden Çin ürünlerinin sadece düşük kaliteli ve ucuz olduğunu düşündüklerini belirten Karakaş, Nanyan teknoloji şirketi ziyaretinde Çin'in akıllı teknolojik yöntemle ürettiği yüksek kaliteli ürünleri gördüğünü, Çin ürünlerine olan yanlış algısının değiştiğini vurguladı.