THY Kazablanka'da İftar Düzenledi

THY Kazablanka'da İftar Düzenledi
Türk Hava Yolları (THY) Fas Müdürlüğü, Kazablanka'da iftar proğramı düzenledi.

Le Casablanca Otel'deki iftar programına, Türkiye'nin Rabat Büyükelçisi Ethem Barkan Öz'ün yanı sıra Rabat Ticari Ateşesi Önder Duman, Kazablanka Ticari Ateşesi Gökhan Üsküdar ve çok sayıda turizm firması yetkilisi katıldı.

THY'nin Fas'ta yaptığı çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan THY Kazablanka Müdürü Sertan Yüce, "Bu yıl Fas pazarında daha etkin çalışabilmek için tanıtım faaliyetleri ve kültürel etkinlikler çok önemli. Biz de ramazan ayında büyükelçiliğimizi, turizm acentelerimizi, Türk iş adamlarımızı ve Fas'ta faaliyet gösteren resmi kurum ve kuruluş temsilcilerini davet ederek, onlarla olan irtibatımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

THY'nin Fas'ta önemli adımlar attığını belirten Yüce, şunları kaydetti:

"Geçen yaz yolcu sayımızı arttırdığımız için geniş gövdeli uçaklar ile uçuşlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yazın yolcu sayısına paralel birçok charter seferi yapmayı planlıyoruz. Fas'tan Türkiye'ye olan uçuşlarımızın yanı sıra kutsal topraklara da Türkiye aktarmalı yolcu götürmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için acentelerimizi Türkiye'ye, Kudüs'e ve Mekke'ye götürerek tanıtım alanında önemli adımlar attık. Özellikle Kudüs turunda Faslı turizm firmalarının Kudüs'e gidiş prosedürlerinden haberleri olmadığını gördük. Bölgeyi gördükten sonra bu konudaki olumsuz algıyı da kaldırmış olduk. Yaz ayları başta olmak üzere yıl boyunca Fas'tan kutsal topraklara yolcu götürmek için çok büyük bir fırsat yakaladık."

İftarın sonunda yapılan çekilişle, ikisi çift kişilik business class, ikisi çift kişilik ekonomi class olmak üzere Türkiye gidiş-dönüş bileti ve birçok sürpriz hediyeler takdim edildi.