Paris'te Patlama

Paris'te Patlama

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, Fransa'nın başkenti Paris'te gaz kaçağı sonucu meydana gelen patlamada 2'si itfaiye eri olmak üzere 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Olayda 36 kişi de yaralandı.

Paris İtfaiyesi yetkililerinden Eric Moulin, olay yerinde yaptığı açıklamada, gaz kaçağından kaynaklanan patlamada yaralananlardan 3'ü itfaiye eri olmak üzere 12 kişinin durumunun ciddi olduğunu belirtti. 

Paris'te 9. bölgede sabah bir fırında önce yangın çıktı, ardından da patlama meydana geldi. Patlamanın fırın ve çevredeki binalarda ciddi hasara yol açtığı görüldü. 

Yaklaşık 200 itfaiyeci ve 100 polis olay yerine sevk edilirken, bazı yaralılar helikopterlerle hastanelere kaldırıldı. Ayrıca çevre binalar ve oteller de yangının büyümesi ya da başka bir patlama olasılığı nedeniyle boşaltıldı. 

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, bilançonun "ağır" göründüğünü söyledi ancak bir sayı vermedi. İlk belirlemelere göre patlamanın kaza sonucu meydana geldiğini kaydeden Bakan, artık riskin kalmadığını belirtti.

Olay, hükümet karşıtı sarı yeleklilerin gösterilerinin hemen öncesinde yaşandı. Gösteri nedeniyle, binlerce polis Champs-Elysees Caddesi ve daha önce olayların yaşandığı diğer bölgelerde önlem almış durumda.  

 

 

.