Ömer Halisdemir'in İsminin Yapılacak Kütüphaneye Verilmesi İçin Otostopla Niğde'ye Gittiler

Ömer Halisdemir'in İsminin Yapılacak Kütüphaneye Verilmesi İçin Otostopla Niğde'ye Gittiler
Adnan Menderes Üniversitesinde (ADÜ) okuyan iki öğrenci okullarına yapılacak kütüphaneye 15 Temmuz'da şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in adının verilmesi için şehidin ailesinden izin almak amacıyla otostopla Niğde'ye gitti. 

ADÜ Söke İşletme Fakültesi öğrencisi Görkem Balcı ve Sağlık Yüksekokulu öğrencisi Hakan Siliv, okullarına yapılacak kütüphaneye şehit Ömer Halisdemir isminin verilmesi için okul yönetiminden izin aldı.  Şehidin ailesinden de izin alınması gerektiğini düşünen öğrenciler Niğde'de bulunan aileyi ziyaret etmek istedi.

Bu amaçlarını otostop çekerek gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, Aydın'dan çıktıkları yolda dört gün boyunca yaşadıklarını da cep telefonlarıyla kaydetti.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Hakan Siliv, "Gerek yollarda kalarak gerekse yiyecek bir şey bulamadık yollarda kekle beslendiğimiz zaman da oldu, susuz da kaldık. Ama tek bir amacımız vardı oda Söke İşletme Fakültesine Şehit Ömer Halisdemir Kütüphanesini kurabilmekti" dedi.

Siliv, "Şehidimiz çok güzel bir iş başardı herkese nasip olmayacak bir iş başardı. Şehitlik mertebesine ulaştı. Bizler de onun bize bıraktığı memleketi böyle kütüphane açarak gençleri bilinçlendirerek devam ettirmek istiyoruz." diye konuştu.

Görkem Balcı ise "Ailesinin yanına gitmemizdeki amaç gönül rızasını almak onların hayır duasını almak ve izin almaktı. Biz bu iznimizi aldık, Niğde'ye gittik aynı şekilde otostopla geriye döndük. Bizim amacımız Üniversitemiz var oldukça şehidimizin adının yaşatılmasıydı. Köyde ilk olarak annesinin yanına gittik. Bizi gördüğünde duygulandı, gözleri doldu Hakan Siliv arkadaşımı oğluna benzetti. Bu gerçekten Hakan için çok büyük bir gururdu. Gerçekten bizi de etkiledi bu durum." ifadelerini kullandı.