Mersin'de “15 Temmuz Yiğitleri” Programı

Mersin'de “15 Temmuz Yiğitleri” Programı

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "15 Temmuz sadece bir akşamın adı değildir. Unutmayın 15 Temmuz'un hedefi Anadolu topraklarından bu milleti sürgün etmektir. Anadolu topraklarını bu millete mezar etmektir." dedi. 

Külünk, Ak Ocaklar Mersin İl Başkanlığı tarafından Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) toplantı salonunda düzenlenen "15 Temmuz Yiğitleri" programında yaptığı konuşmada, Mersin'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamanın Çanakkale'yi unutmamak ve unutturmamak olduğunu dile getiren Külünk,"15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak Malazgirt'i, Çaldıran'ı unutmamak ve unutturmamaktır. Onun için bu topyekün millete ait bir sorumluluktur. Çünkü 15 Temmuz vatanımızın bölünmez bütünlüğünün bir kez daha tapusu olduğu gecenin, bağımsızlık ülkümüzün bir kez daha perçinlendiği gecenin adıdır. 15 Temmuz bizim bu topraklarda kıyamete dek ezan sesiyle birlikte yaşayacağımızın bir kez daha tapusudur, senetidir." dedi. 

FETÖ ile PKK terör örgütünün hiçbir farkı olmadığını vurgulayan Külünk, şöyle devam etti:

"PKK terör örgütüyle mücadelede şehit düşmüş, 15 Temmuz'da şehit düşmüş kardeşlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Gazilerimizi de saygıyla, minnetle anıyoruz. 15 Temmuz bu anlamda bu devletin tarihinde, bu topraklardaki Malazgirt'ten bu yana sürekli yaşadığı vakalardan birisidir. Biz 1071'den bu yana sürekli 15 Temmuzlar ile zaten mücadele ederek bu noktaya geldik. 15 Temmuz sadece bir akşamın adı değildir. Unutmayın 15 Temmuz'un hedefi Anadolu topraklarından bu milleti sürgün etmek, bu millete mezar etmektir. İslam'ı tasviye etmektir. Asya'nın Hristiyanlaştırma projesinin önünde engel olarak gördükleri Türk devletini çökerterek Türkiye'yi Suriyeleştirmek, Türkiye'yi yönetilemez devlet haline getirip bu topraklardaki bekamızı tasviye etme kalkışmasının adıdır."

Külünk, 15 Temmuz kalkışmasının arkasındaki gücün Suriye'de DEAŞ, PKK ve PYD üzerinden ne yapmak istiyorsa aynısını FETÖ üzerinden Türkiye'de yapmak istediğini sözlerine ekledi.

Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Hakan Yiğit de 15 Temmuz akşamı yaşananları anlattı.

O gece bir kardeşiyle yeğeninin şehit olduğunu, bir kardeşinin de gazi olduğunu belirten Yiğit, 15 Temmuz'un unutulmaması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

15 Temmuz'un tanıkları olduklarını ifade eden Yiğit, "O gecenin şahitleriyiz. Yaz gecesi evimizde oturuyoruz. Darbe olacağı kimsenin aklına gelmezdi. Bu memlekette birçok şey yolunda gidiyordu. Kötü olan neydi. Zihniyet kötüymüş." dedi.

Yiğit, darbe girişimi gecesi meydanlarda yerlerini aldıklarını bundan sonra da 15 Temmuz'u unutturmayacaklarını sözlerine ekledi.