Maliye Bakanı Ağbal, Şırnak'ta

Maliye Bakanı Ağbal, Şırnak'ta

Maliye Bakanı Naci Ağbal, şehit güvenlik korucusunu Abdurrahman Avcı'nın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.

Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı ve AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ile helikopterle 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına geldi.

23. Jandarma Sınır Tümen Komutan Vekili Tuğgeneral Hançeri Sayat, Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, Vali Yardımcısı Ali Arıkan ve Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu tarafından karşılanan Ağbal ve beraberindekiler, 31 Mayıs'ta helikopter kazasında şehit olan ve aralarında 23. Jandarma Tümen Komutanı Aydoğan Aydın'ın da bulunduğu 13 asker için başsağlığında bulundu, şehitler için dua etti.

Daha sonra 12 Haziran'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Abdurrahman Avcı'nın evine taziye ziyaretinde bulunan Ağbal ve beraberindekiler acılı aileye başsağlığı diledi.

Bakan Ağbal, "Şehitler bizim gururumuzdur. Onlar Allah katında en makbul insanlardandır. Allah size güç, kuvvet, sabır versin. Bunların vicdanı ve imanı yok, bunlar imansızlar. Bu ülke şehitlerimiz sayesindedir. Bizi onların şefaatine nail eylesin." diye konuştu.

Baba Mehmet Avcı da "Devlet sağ olsun." dedi.