Lübnan'da İntihar Saldırısı: 5 Yaralı

Lübnan'da İntihar Saldırısı: 5 Yaralı

Lübnan'ın kuzey doğusundaki Suriye sınırında bulunan Arsal ilçesinde düzenlenen intihar saldırısında 5 asker yaralandı.

Lübnan'ın resmi haber ajansında (NNA) yer alan haberde, Arsal'daki askeri kontrol noktasında düzenlenen intihar saldırısı sonucu 5 Lübnan askerinin yaralandığı, eylemi düzenleyenin ise öldüğü belirtildi.

Haberde, arananlar listesinde bulunan saldırganın, kontrol noktasındaki askerler tarafından gözaltına alındığı sırada üzerindeki bombayı infilak ettirdiği bildirildi.

Hafif yaralanan askerlerin helikopterle Beyrut'taki bir hastahaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Saldırının gerçekleştiği yerde geniş güvenlik önlemleri alan Lübnan ordusu, Arsal'da birkaç farklı noktaya operasyon düzenledi.

Arsal'da, Suriye'deki silahlı gruplar, Hizbullah milisleri ve Lübnan ordusu arasında zaman zaman yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Lübnan ordusu, Ağustos 2014'ten bu yana Suriye'den gelen gruplara karşı Arsal ve civarındaki bölgede operasyon düzenliyor. Arsal'da 2 yıl önce ordu güçleri ile Suriye'den gelen silahlı gruplar arasında çıkan ve 5 gün süren çatışmalarda, 17 Lübnan askeri ölmüş, 86 asker yaralanmıştı.

Hizbullah ile muhalif gruplar arasında Kusayr'da 2013'te çıkan çatışmalarda, yüzlerce kişi hayatını kaybetmiş ve 5 bin Suriyeli Arsal'a sığınmıştı.