Lojistik Sektöründe Verimlilik Artacak

Lojistik Sektöründe Verimlilik Artacak

 

Çin'de reel ekonomiye destek sağlamak için lojistik sektöründe verimlilik artırılacak ve işletmelerin maliyeti düşürülecek.

Çin Devlet Kalkınma ve Reform Komitesi Sözcüsü Meng Wei Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, lojistik sektöründe idari onay prosedürlerinin azaltılması, kaliteli hizmet sağlanması, vergi düşürülmesi, lojistik bilişimleşmenin hızlandırılması ve bu sektörde mekanizma reformunun yoğunlaştırılması için bir dizi tedbir alınacağını açıkladı.

2016 yılında Çin lojistik sektöründe elde edilen toplam gelir bir önceki yıla göre yüzde 4,6 artarak 7,9 trilyon yuana ulaştı. Ancak bu artış hızı, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'daki artışın altında kaldı.

Çin Devlet Kalkınma ve Reform Komitesi Sözcüsü Meng Wei, önümüzdeki günlerde eyaletler arası büyük kargo taşımacılığı için onay prosedürlerinin azaltılacağını, kargo taşıtlarına verilen yıllık kontrolün sadeleştirileceğini, gümrük işlemlerinin basitleştirileceğini kaydetti. Meng Wei ayrıca, kargo bilgilerinin şeffaf şekilde kamuya paylaşılması ve lojistik sektöründe kredi sisteminin kurulması için de etkin çaba harcanacağını belirtti.