“Kuşak ve Yol Şehirlerde Yeşil Ekonomik Kalkınma Konferansı” Düzenlendi

“Kuşak ve Yol Şehirlerde Yeşil Ekonomik Kalkınma Konferansı” Düzenlendi

Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişme Örgütü, dün Viyana'da "2. Kuşak ve Yol Şehirlerde Yeşil Ekonomik Kalkınma Konferansı" düzenledi.

60'dan fazla ülkenin 131 şehrinden gelen temsilcilerin katıldığı konferansta, işbirliği ve ortak kazanç üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Genel Sekreter Li Yong konuşmasında, Örgüt'ün, Kuşak ve Yol güzergahındaki şehirler ile iş birliği ortaklarının, kentlerin endüstriyel alanda sürdürülebilir şekilde geliştirmesinde öncü rol oynamasını teşvik ettiğini kaydetti.

Li Yong, endüstriyel gelişmenin, çalışma ve yaşam tarzları ile doğayı kökünden değiştirebileceğini ve yeni istihdam fırsatları sağlayarak, ekonomik refahı hızlandırabileceğini ifade etti.

Konferans, Kuşak ve Yol inisiyatifini ilerletmeyi, şehirler ile işletmeler arasında işbirliği fırsatları bulmayı ve işbirliği ile ortak kazanç elde etmeyi amaçlıyor.

Örgüt, Dünya Bankası gibi kuruluşlarla iş birliği yaparak Kuşak ve Yol güzergahındaki kentlere işbirliği köprüsü kurma konusunda çalışmalarını sürdürüyor.