Kurban Bayramı Tatili 10 Gün

Kurban Bayramı Tatili 10 Gün

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olacağını söyledi. Hükümetin kararına göre emekli maaşları da bayram öncesi ödenecek.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ "Bakanlar Kurulumuz, yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı, vatandaşlarımızın bu bayramlar vesilesiyle aile ziyaretleri, turizm sektörünün canlanması ve ticari hayatın olumlu etkilenmesi ihtimallerini değerlendirerek, vatandaşlarımızın rahat bir şekilde bayramlarını idrak etmeleri maksadıyla Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na tekabül, tekaddüm eden günleri ve ara gün olan yarım günün idari izinli olmasına karar vermiştir" dedi.

MAAŞLAR BAYRAM ÖNCESİ ÖDENECEK

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, emekli sandığı emeklilerinin maaşlarının ödemesinin bayram öncesine çekilmesine karar verildiğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ "Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır." dedi.

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ

Köprü ve otoyollar da 30 Ağustos-5 Eylül arası ücretsiz olacak.