Kahramanmaraş'ta “İstihdam Seferberliği”

Kahramanmaraş'ta “İstihdam Seferberliği”

KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, 750 kişiye istihdam sağlayan yeni bir iplik fabrikasını hizmete açtıklarını söyledi.

Holding binasında gazetecilere açıklamada bulunan Öksüz, Hükümetin "istihdam seferberliği"ne destek olma konusunda ocak ayında hizmete açtıkları yeni tesisle birlikte 750 kişiyi istihdam ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan "istihdam seferberliği" konusunda iş adamlarına büyük görevler düştüğünü ifade eden Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son zamanlarda istihdam konusunda piyasada bazı sorunlar var. Hükümet bunu anlayıp özel önlemler almaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız oda başkanlarını Ankara'ya toplayarak bu sorunun giderilmesine dikkat çekti. İstihdamın artırılmasına yönelik tüm iş adamlarına bazı talimatlar verdi. Tabii istihdam bir günde artacak bir konu değil. Her iş adamı kendine göre belli bir oranda istihdamı artırabilir. Büyük istihdam alanları açabilmek için ya yeni yatırım alanları açmak veya kapalı bulunan bir tesisi açarak istihdamı artırabilirsiniz. KİPAŞ Grup olarak, 750 kişilik istihdam sağlayacak yeni bir iplik fabrikasını hizmete açtık. Kurumsal olarak, ne kazanırsak büyük oranını da tekrar yatırım dönüştürüyoruz."

Sanayileşmenin çok önemli olduğunu, terörün bile bir numaralı çaresinin sanayileşme olduğuna işaret eden Öksüz, şunları kaydetti:

"Sanayileşme çok önemli, sanayi gelişirse ülkemizin birçok sorunu hallolur. Terörün bile bir numaralı çaresi, ilacı sanayileşmedir. İnsanlarımıza aş ve iş sağlayabilirsek, ülkemizin sorunlarının büyük bölümü de çözülmüş olur. İnsanlarımızın çoğunda vatan sevgisi, ülke sevgisi var. Yavaş yavaş toplumda bir değişiklik olduğunu fark ediyorum. Yani artık kalkınmanın ve ekonominin önemini herkes anladı."