İstanbul'da Dolandırıcılık Operasyonu

İstanbul'da Dolandırıcılık Operasyonu

İstanbul'da, telefonla aradıkları kişiyi, kendilerini polis olarak tanıtıp dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, bir okulda yönetici olarak çalışan R.Ö, polise başvurdu. R.Ö, telefonla arayan ve kendisini Merter Karakolunda çalışan polis olarak tanıtan kişinin, operasyon düzenlendiğini, hesaplarının FETÖ tarafından ele geçirildiğini söyleyerek para talep ettiğini, şüphelinin verdiği hesaba 6 bin 500 lira yatırdığını ve daha sonra dolandırıldığını anladığını belirterek şikayetçi oldu.

Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, hesabına para yatırılan kişinin Z.G. (37) olduğu belirlendi. Sultangazi ilçesinde gözaltına alınan şahsın hesabına, Ordu'dan Y.U. tarafından 29 bin 875 lira para transferi yapıldığı ve şüphelinin bu parayı çektiği, konuyla ilgili dolandırıcılık suçundan işlem başlatıldığı tespit edildi.

Z.G'nin, paraları, arkadaşı E.S'nin (38) yönlendirmesi üzerine çektiğini ve ona verdiğini beyan etmesi üzerine bu kişi de gözaltına alındı.

Şüpheliler, sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.