İpek Yolu'nun Ünlü İsimleri Shanxi'de

İpek Yolu'nun Ünlü İsimleri Shanxi'de

Farklı ülkelerden gelen gazeteci ve İnternet fenomenlerinden oluşan İpek Yolu ekibi, 13 Mayıs'ta Shanxi eyaletine bağlı Xi'an kentindeki ileri teknoloji bölgesinde yer alan kahve alanında girişimcilik bölgesini ziyaret etti.

"İpek Yolu'nun Ünlü İsimleri Shanxi'de 2018" adlı etkinlik kapsamında Çin'i ziyaret eden ekip, Xi'an'da kahve kültürünün tanıtıldığı enformasyon paylaşım platformunu takdirle değerlendirdi.

Çin'in batısında bulunan "Silikon Vadisi" olarak nitelendirilen Xi'an İleri Teknoloji Bölgesi, Shanxi ve Xi'an'ın ekonomik büyüme kutbu ve dışa açılan penceresi haline geldi.

"En yeni kavram, en güzel ekoloji, en büyük platform, en iyi politika ve en güzel çevre" olarak nitelendirilen Xi'an İleri Teknoloji Bölgesi, bölgesel kültür, inovasyon ve girişimcilik lokomotifi konumunda.

Ekip üyelerinden Türk basın mensubu Kamil Erdoğdu, "Esintili ve güneşli bir öğleden sonra burada bir kahve içmek, girişimci arkadaşlarla sohbet etmek, bunlar güzel şeyler. Xi'an'daki ileri teknoloji bölgesi, girişimcilere sermaye desteği vermenin yanı sıra böyle güzel bir çalışma ortamı da sağladı. Xi'an kentinin, ileri teknoloji bölgesinin liderliğinde refaha kavuşacağına inanıyorum." dedi.