“Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz”

“Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman Milletvekilleri ile görüşmesine ilişkin, şunları kaydetti:

"Ne zaman bir seçim olsa soluğu Almanya'da alan bu zat son seyahatinde de birtakım toplantılara katılmış, birtakım kişilerle görüşmüş. Ama katıldığı toplantılara, görüştüğü kişilere baktığımızda karşımıza bambaşka bir manzara çıkıyor. Buluştuğu, birlikte poz verdiği milletvekillerinden biri de, ismini ağzıma almak istemiyorum, güya ülkemiz kökenli bir Alman milletvekili, bayan.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kılıçdaroğlu'nun işte böyle karanlık sicile sahip Alman milletvekili ile ne konuştuğunu doğrusu merak ediyoruz. Sadece bu kadar da değil. CHP Genel Başkanı'nın Almanya'da buluştuğu diğer siyasetçilerin de isimlerini vermek istemiyorum. Onların da sicilleri aynı.Programlarının neredeyse tamamının basına kapalı olması, bu geziyi daha ilginç hale getirdi. Federal Meclis'te, tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış, ülkemize saldıran, terör örgütlerine yakın ilgileriyle tanınan isimlerle görüşüyor."

Erdoğan, "AK Parti olarak 31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz."dedi.

Erdoğan, 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde partisinin 14 il belediye başkan adayını daha açıklayarak, tanıttı.

 

Buna göre, yerel seçimde AK Parti'den aday gösterilen isimler ve iller şöyle:

 

1- Ağrı Belediye Başkan adayı Savcı Sayan

 

2- Aksaray Belediye Başkan adayı Enver Dinçer

 

3- Bilecik Belediye Başkan adayı Nihat Can

 

4- Erzincan Belediye Başkan adayı Cemalettin Başsoy

 

5- Edirne Belediye Başkan adayı Koray Uymaz

 

6- Iğdır Belediye Başkan adayı Adil Aşırım

 

7- Isparta Belediye Başkan adayı Şükrü Başdeğirmen

 

8- Kars Belediye Başkan adayı Ensar Erdoğdu

 

9- Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci

 

10- Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu

 

11- Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş

 

12- Tunceli Belediye Başkan adayı Gökhan Arslan

 

13- Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva

 

14- Zonguldak Belediye Başkan adayı Ömer Selim Alan