FETÖ'den Aranan Eski Hakim ve 2 Savcının Tutuklanması

FETÖ'den Aranan Eski Hakim ve 2 Savcının Tutuklanması

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan eski hakim Dursun Ali Gündoğdu ile eski savcılar Adnan Çimen ve Sadrettin Sarıkaya, ''resmi evrakta sahtecilik'' suçundan da tutuklandı. 

Bakırköy Adalet Sarayı'nda SEGBİS aracılığıyla yapılan sorgularının ardından Yargıtay 16. Ceza Dairesince tutuklanan Gündoğdu, Çimen ve Sarıkaya'nın "resmi evrakta sahtecilik" suçlamasıyla tutuklama istemiyle sevk edildiği hakimlik sorguları tamamlandı. 

Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, Gündoğdu, Çimen ve Sarıkaya'nın ''resmi belgede sahtecilik'' suçundan da tutuklanmasına karar verdi. 

Bu arada, şüphelilere ev temin ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Erol Yılmaz İrfanoğlu da ''örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme'' suçundan nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında yakalanan eski hakim Dursun Ali Gündoğdu ile eski savcılar Adnan Çimen ve Sadrettin Sarıkaya ''silahlı terör örgütüne üye olma'', ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini yıkmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs'' ve ''anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs'' suçlarından tutuklanmıştı. Gündoğdu ve Sarıkaya'nın yakalandıkları sırada evde çıkan pasaportlar, Çimen'in ise üzerinde bulunan ''Ramazan Karaaslan'' adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı nedeniyle ''resmi belgede sahtecilik'' suçundan da tutuklanması istenmişti.