Erdoğan CHP ve HDP Seçmenine Seslendi

Erdoğan CHP ve HDP Seçmenine Seslendi

Adıyaman'daki toplu açılış töreninde halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sadece AK Parti'ye gönül veren kardeşlerimin değil, sadece MHP'li kardeşlerimin değil, CHP ve HDP'ye gönül veren vatandaşlarımın da cumhurbaşkanlığı sistemine evet demesini bekliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir vatandaşının kanını yerde koymadı, koymayacak. Biz ne diyorduk, ne aldanan olacağı, ne aldatan olacağız. Bugün de farklı alanlarda Adıyaman'a kazandırdığımız 706 milyon lira yatırım bedeli olan hizmet ve yatırımların açılışını yapıyoruz.

Adıyaman yapar mı? Adıyaman'a inanıyorum, Adıyaman'a güveniyorum.

İnşallah artık Adıyaman teşvik bölgesinde sınıf atlıyor. İnşallah böylece Adıyaman'a yapılacak olan yatırımlar çok daha farklı olacak, daha da artacak.

Türkiye 16 Nisan'da sandık başına gidiyor. Bu halk oylamasında anayasa değişikliğini ve onunla birlikte yeni yönetim sistemi konusunda tercih belirleyeceğiz. Hazır mıyız? Türkiye tarihindeki en önemli reformlarından birini gerçekleştiriyor. Milletimizin desteğiyle inşallah cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiyoruz. Şu meydandaki coşku Adıyaman'ın tercihinin tabii ki evet olduğunu gösteriyor. Öyle mi? Kararımız evet diyorsunuz.

Bu defa Adıyaman'dan sadece evet demesini değil aynı zamanda tarihe geçecek rekor düzeyde bir oranla tercihini göstermesini bekliyoruz.

Sadece AK Parti'ye gönül veren kardeşlerimin değil, sadece MHP'li kardeşlerimin değil, CHP ve HDP'ye gönül veren vatandaşlarımın da cumhurbaşkanlığı sistemine evet demesini bekliyorum.