Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Partisine İstanbul uyarısı yapan Erdoğan, "Unutmayın, İstanbul'da teklersek, Türkiye'de tökezleriz. İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düştüğü an, buna yanarız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Unutmayın, İstanbul'da teklersek, Türkiye'de tökezleriz. İstanbul'u sağlam tutarsak, Türkiye'de de dünyada da bizi yıkacak güç tanımıyoruz. İstanbul'da metal yorgunluğu olursa Türkiye'de paslanırız. İstanbul'un büyüklüğünü anlamayan hiç kimse İstanbul'a ve AK Parti'ye hizmet edemez. İstanbul'a hakkını vermek zorundayız. Yaptığımız işi, bu şehre uygun şekilde yürütmezsek hedeflerimize ulaşamayız.

Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde İstanbul'da, küsuratları konuşmayacağım, yüzde 48'le büyükşehir belediye başkanlığı seçimini aldık. Ardından halk oylamasında malum İstanbul yüzde 48,65 oyla neticeyi verdi. Tabii biz İstanbul'u böyle görmek istemiyoruz. İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düştüğü an, buna yanarız, buna üzülürüz. İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düşmemeli, onun üstüne olmalı. Üstünde olduğu anda birçok şey değişir.

Eğer metal yorgunluğu diyorsak burayı oturup değerlendireceğiz. Bizim İstanbul'a ihtiyacımız var. İstanbul'un bize ihtiyacı var. İdeal siyasetçi oturduğu koltuğa güç katandır. İstanbul'daki oy oranı Türkiye ortalamasının üstüne çıkmalı, bu şart. Sandığın bize verdiği sonucu iyi okumalıyız. İstanbul'da çalınmadık kapı bırakmayacağız.

Kendimizi yenilememiz, güçlendirmemiz, geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Bu milletimize ve ülkemize sorumluluğun gereğidir. Kongre sürecinde değişim asla bir tasfiye değildir. Bizim siyaset terbiyemizde vefa çok önemlidir. Hiçbir arkadaşımızın emeğini unutmadık, unutmayacağız.

Sosyal medya üzerinden kimilerinin şahsım adına racon kestiği anlaşılıyor. Benim milletimle partimle paylaşacağım bir düşüncem bir teklifim varsa bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim.